Ako dlho vydrží sklenené vlákno pri dlahovaní kývajúceho sa predného horného zuba?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Ako dlho vydrží sklenené vlákno pri dlahovaní kývajúceho sa predného horného zuba?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dlahovanie Vám pri šetrení daného zubu vydrží roky, treba však dodržiavať dôkladnú dentálnu hygienu a v rámci možnosti čistiť medzizubné priestory, aby ste predišli problémom s ďasnami.

Možnosť zhotovenia dlahy zo sklenených vláken je podmienená stupňom kývavosti zuba, stavom okolitých zubov aj ďasien a závesného aparátu zubov.

Ak by bol stav zubu nepriaznivý a bolo potrebné ho vytiahnuť, korunka zubu sa dá po odpílení koreňa rovnakou dlahou vlepiť medzi zuby tak, aby sa docielil estetický výsledok.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská