Vysvetlíte mi RTG snímok zubov?

Zodpovedané
31. jan 2020

Dobrý deň,

poprosím Vás vyjadriť sa k snímke.

Mám kazy alebo iné problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

snímka, ktorú ste mi zaslali, sa na stránke Modrého koníka zobrazí len v nízkom rozlíšení, nemôžem si ju nijak zväčšiť ani upravovať a preto mi nie je umožnené náležite ju zhodnotiť.

Predpokladám, že ste zhotovenie OPG snímky absolvovali na základe výmenného lístka od vášho zubného lekára (nakoľko je v zmysle ustanovení nariadenia vlády SR č.340/2006 Z.z. o ochrane zdravia pred nepriaznivými účinkami ionizujúceho žiarenia nutné pred RTG vyšetrením priniesť žiadanku podpísanú odosielajúcim (indikujúcim) lekárom), mali by ste ju preto spätne doručiť práve indikujúcemu lekárovi a s ním ju aj konzultovať.

Na určenie diagnózy existuje štandardný postup, ktorý zahŕňa samotné vyšetrenie v zubolekárskom kresle, odobranie anamnézy (otázky ohľadom vášho zdravia a prípadných problémov, s ktorými k zubnému lekárovi prichádzate) a pomocné vyšetrenia. V on-line poradni sa žiaľ určiť diagnóza nedá...

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská