Prečo sa 4-mesačné dieťatko strháva zo spánku?

Zodpovedané
10. sep 2024

Dobrý deň,

mám 4-mesačné dieťatko a od včera sa začalo zo spánku strhávať až tak, že neskutočne plače. Spí v kľude, zrazu sa strhne, otvorí oči a začne plakať. Za hodinu spánku to vie spraviť aj 5x.

Čo mám robiť v tej chvíli?

Prečo to robí?

Sníva sa mu niečo zlé?

Ďakujem

Dobrý deň,

vaše bábätko pravdepodobne prechádza 4-mesačnou spánkovou regresiou, ktorá môže trvať 5 týždňov.

Dôležité je, aby dieťa bolo veľa času na podložke počas dňa a skúšalo si nové veci čo sa učí. Tiež sa môžete pozrieť, či nemá veľa denného spánku. V tomto období spánková potreba začína klesať.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo