Prečo 14-mesačný syn v noci horšie spáva?

Zodpovedané
2. okt 2024

Dobrý deň,

syn bude mať 14 mesiacov a už asi 2 mesiace horšie v noci spáva. Ráno sa budí väčšinou medzi 6:00 a 7:00. Spáva už iba raz. Ak sa zobudí ráno pred 6:00, tak ešte dvakrát.

Večer ide spať medzi 20:00 - 21:00 a o cca 30 minú sa začne mrviť - prehadzovať. Musím mu stále dávať prsník alebo cumlík. Takto to ide skoro do rána.

Kde je chyba?

Ďakujem

Dobrý deň,

z týchto informácií neviem vyhodnotiť, kde môže byť problém. Či je problém v dennom spánku alebo predspánkovej rutine, alebo sa práve naučil niečo nové a spracováva to. Prípadne či má príliš dlhé alebo naopak krátke bdelé okno pred nočným spánkom. Ako je na tom s denným kalorickým príjmom. Je to veľmi individuálne a nedá sa to jednoznačne povedať.

Skúste skrátiť/pridať denný spánok, skrátiť/ubrať čas bdenia pred spánkom. Zamerať sa na večernú predspánkovú rutinu.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo