Kedy by malo 3-mesačné bábätko ráno vstať a večer ísť spať?

Zodpovedané
2. okt 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku.

Kedy by malo 3-mesačné bábätko ráno vstať a začať deň?

Kedy by malo byť ukladané na nočný spánok?

Snažím sa pomaly o nejakú rutinu aspoň ohľadom vstávania a potom ukladania večer. Večer je to podľa toho ako vyjdú denné spánky. Väčšinou ukladáme medzi 19:00 - 20:00. Ráno však neviem odhadnúť kedy začína jeho deň. Niekedy je bdelý už o 6:00, no nejako ho ešte uspím a spí aj do 9:00 s tým, že sa budí každú hodinku na rýchle dojčenie.

Počíta sa to ešte do nočného spánku?

Inokedy sa zobudí až o 8:00 a už nechce spať vôbec.

Je večer a ráno nejaký preferovaný čas kedy by mal ísť spať/vstať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa povedať aký je ideálny čas pretože každé bábätko je iné. Niektoré sú ranné vtáčatá a iné zase nočné sovy, tým pádom má každé dieťa iný režim. Čo je však fajn pre vašu predvídateľnosť dňa, budiť dieťa +-30 minún ráno v rovnakom čase. Čas bdenia skúste odsledovať podľa znakov únavy. Uspávanie by malo trvať cca do 30 minút, ale zároveň by nemalo trvať extra krátko napríklad 5 minút (to už môže značiť preúnavu).

Pravdepodobne keď sa už o 6 prebudí a vám nejaký čas trvá kým zaspí, dieťatko už môže mať denný spánok.

Rozloženie spánkov môžete pozrieť tu:
https://www.instagram.com/p/CneGFH3qIlm/?img_in...

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo