Chcem, aby ročná dcérka prespala celú noc. Ako to docielim?

Zodpovedané
3. jún 2022

Dobrý deň,

už som pomaly zmierená s tým, že sa nevyspím ešte pár rokov. Naša dcérka bude mať rok a spať chodí okolo 19:30 - 20:00. Zaspáva sama v postieľke a aj v izbe je sama. Má pustený biely šum. V noci sa začína budiť od polnoci. Dávam jej mlieko. Keď jej nedám, tak sa preberie a je hore dve hodiny. Ani menej a ani viac.

Väčšinou stačí potom dávať v noci cumlík, alebo k nej ľahnúť, alebo nadránom dať druhé mlieko. Väčšinou vstáva okolo 5:00 - 5:30. Potom sa chystáme s malým a ide sa do škôlky.

Prídeme domov a okolo 8:30 dostane raňajky. Následnej ide spať, lebo je unavená. Pospí 1 - 1,5 hodiny. Vstane a naobeduje sa. Potom má druhý spánok okolo 13:30. To spí tak hodinku. Vstane a ideme pre malého do škôlky. A to už je do večera hore.

Ako docieliť, aby v noci nevstávala?

Ďakujem

Dobrý deň,

s týmto vám bohužiaľ neporadím ako prespať noc. Každé dieťa je iné a jedno prespí noc v troch mesiacoch a druhé v troch rokoch.

Je to vývojová záležitosť a dieťa sa nedá naprogramovať. Musí k tomu dozrieť samo. My im môžeme iba pripraviť najlepšie podmienky z hľadiska prostredia, rutiny, denného harmonogramu aktivít a spánku a zvyšok je už na nich, vývoji a na ich temperamente.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo