Ako zvládnuť bdelé okná v noci?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

synček bude mať už 14 mesiacov. Už od 4 mesiacov (hneď ako mu prešli koliky) sa budil v noci aj na niekoľko hodín. Potom hodinku - dve pospal a zase bol niekoľko hodín hore. Toto v podstate trvá až do teraz. On dokáže byť v noci hore aj 4 hodiny. Cez deň má už len jeden spánok, ktorý trvá okolo 2,5 - 3 hodiny. Ráno vstáva o 7:30 - 8:00. Obedný spánok má od 12:00 - 14:30 (15:00). Večer chodí spať o 20:30. So zaspavaním problém nie je, zaspáva krásne. Ma postieľku prirazenú k manželskej posteli, takže spí so mnou. Svetlo je v noci vypnuté.

Skrátenie denného spánku vyvolalo pen podráždenie. Nevedel sa ani hrať, ani papať nechcel poriadne. Skúšali sme ho prestaviť aj späť na dva spánky ale na ten druhý sa mu nedarilo zaspať. Tak sme ostali pri jednom. Večer sa snažíme obmedziť telku hoci aj pasívne (ani to nepomohlo).
Popravde je to extrémne vyčerpávajúce. Okrem toho bdelého okna a sa budí aj na mliečko 2x (pije Neocate).
Je to krásne, spokojné dieťa aj keď preflámuje noc, len ja už nejak nevládzem.

Ako zvládnuť bdelé okná v noci?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste mu dať ako prvý spánok šlofík, aby následne chcel zaspať aj na druhý spánok.

Ak toto trvá už 10 mesiacov, aj keď mal viac spánkov, viac spánku dokopy a má v noci každýkrát bdelé pauzy, problém bude skôr v ničom inom. Takto to neviem posúdiť, pretože by som to potrebovala vidieť v celku celý harmonogram dňa a Vaše celkové fungovanie.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo