Ako zlepšiť spánok 7-mesačného bábätka?

Zodpovedané
10. okt 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom spánku môjho 7-mesačného bábätka.

Ako môžem zlepšiť spánok bábätku, ktoré sa v noci budí každých 30 - 60 minút?

Väčšinou po priložení k prsníku zaspinká.

Akým spôsobom nahradiť zaspávanie dojčením?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť pridať nové asociácie - hladkanie alebo ťapkanie po zadočku (čokoľvek s vašou inerakciou). Najskôr to iba predstavujete pri každom uspávaní a potom po týždni môžete skúsiť striedať dojčenie s touto novou asociáciou.

Musíte si však byť istá, že nie je dieťa hladné. Najskôr si odsledujte, ktoré prebudenia bábätko naozaj papá a ktoré sa len uspáva. A skúste nahradiť tie, ktoré sa uspáva novou asociáciou. Tiež si vyberte zatiaľ iba jedno, nemusíte nahradzovať hneď všetky prebudenia.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo