Ako premiestniť 2,5-ročné dieťa do vlastnej izby?

Zodpovedané
2. okt 2024

Dobrý deň,

mám 2,5-ročnú dcérku, ktorá spáva s nami v izbe v postieľke. Tú má otvorenú a kedykoľvek v noci prelezie k nám do postele. V noci si stále vyžaduje piť mlieko (aj 2x za noc). Večer ju uspávam. Rada by som ju už presťahovala do druhej izby, ale ona to odmieta a nechce vyskúšať ani len obedný spánok v druhej novej posteli.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste kúpiť knižky na túto tému a čítajte si to s dcérkou. Tiež to hneď nemusí byť na celú noc. Najskôr tam s ňou môžete spať aj vy, alebo aby tam bola iba prvú polovicu noci a druhú môže prísť za vami. Trávte s ňou veľa času v novej izbe hrou, smiechom. Kľudne tam majte predspánkovú rutinu, aby si zvykla na priestor a aby tam mala pozitívne spomienky a asociácie. Nechajte ju nech si vyberie posteľné prádlo, doplnky, aby to bol akoby jej projekt. Dôležité je, aby ste ju nenútili hneď na celú noc, ona v tom vidí iba to, že bude sama a bez vás. Takže skúste ísť postupne. Najskôr tam buďte s ňou a potom skúste odísť na prvú časť noci.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo