Ako postupovať, keď chcem dojčené 2-ročné dieťa presunúť do vlastnej postele?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

mám 2-ročnú dojčenú dcéru, ktorá sa v noci budí 3 - 4x na mlieko. Mám kúpený od Vás produkt Rešpespektujúce odstavenie + podporu. Len sa neviem odhodlať. Chcem dcéru presunúť do detskej izby k staršej sestre, ale neviem čím skôr začať.

Mám začať odstavením a bude pri mne, alebo ju mám preložiť, dojčiť, spať s ňou v detskej a potom po nejakom čase odstaviť?

Nevládzem a už ma ani nebaví dojčenie. Chcem, aby spala vo svojej posteli.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite to chce od seba odstup aj 1 - 2 mesiace. V závislosti od toho, ako máte citlivú dcérku. Ja by som zvolila postup, že najskôr presun s tým, že budete tam s ňou spať a dojčiť ju. Počkajte aspoň mesiac a následne môžete postupne odstaviť. To odstavenie viete robiť postupne už teraz - najskôr doobedie, potom poobedie a až na koniec spánky - až po presune do izby.

Ale, ak je u Vás naozaj akútne to odstavenie, že už Vám to naozaj prekáža a neviete si predstaviť čakať ešte dva mesiace, tak určite zvoľte najskôr odstavenie. Pretože sa Vám to odzrkadlí na psychike a následne aj na dcérke a bude náročný presun aj odstavenie.
Keď máte zakúpenú podporu, kľudne sa mi potom ozvite.

Držím palce.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo