Ako odnaučím 14-mesačné dieťa od spania spolu s rodičmi?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

mám 14-mesačného syna, ktorý ako 10-mesačný začal spávať s nami v manželskej v posteli. Keď ho preložím do postieľky, tak hneď vstane a začne hrozne plakať. V postieľke nechce byť vôbec, stále v nej plače.

Ako ho mám odnaučiť spať s nami v posteli?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste dať synčekovi montessori posteľ - matrac na zem. Ideálne dospelácku veľkosť, aby ste v prípade potreby mohli byť s ním. Takto ho budete zvykať na nový spánkový priestor. Môžete tam s ním zaspávať a následne sa presunúť k sebe do postele. V prípadne potreby môžete dieťaťu držať aj ručičku, ak by ste dali matrac hneď vedľa manželskej postele.

Chcem Vás však ubezpečiť, že v tomto veku detičky potrebujú blízkosť rodičov, a to najmä v noci. Vtedy sa môžu báť a budiť na kontakt.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo