Ako dopomôcť dieťaťu k lepšiemu zaspávaniu?

Zodpovedané
3. jún 2022

Dobrý deň,

posledný mesiac máme veľký problém so spaním. Hlavne večerné zaspávanie je katastrofa. Odkedy malý (8 mesiacov) začal štvornožkovať, tak sa nevie večer uspať. Stále ide na štyri, chodí po postieľke a posteli. Uspávania pri tomto trvá niekedy aj dve hodiny.

Skúšala som už si k nemu ľahnúť, dať ho do postieľky, mať ho na rukách. Nič nepomáha. Pritom ani cez deň nie je vyspatý. Dnes spal 40 minút doobeda a 40 poobede. Výnimočne dá cez deň 2 dlhšie spánky.

Ako mu dopomôcť k lepšiemu zaspávaniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa udialo za posledný mesiac? Netrápi dieťa separačná úzkosť? Nejdú mu nové zúbky? Neudialo sa niečo výnimočné u vás doma? Nenaučil sa v tom období niečo nové, čo ho môže vyrušiť zo spánku?

Je fajn zamerať sa aj na predspánkovú rutinu a viac kontaktu. Kľudne ponúknite aj spánok v nosiči počas dňa.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo