8-týždňové bábätko má plytší spánok. Súvisí to s tým, že cez deň spí len na mne?

Zodpovedané
Dnes o 07:14

Dobrý deň,

moje 8-týždňové bábätko dokáže posledné 2 týždne cez deň späť iba na rukách. Uspím ho do 10 minút tlapkaním po zadočku a s pusteným bielym šumom. Vždy počkám 10 - 15 minút a skúsim ho preložiť do postieľky alebo na posteľ. Tam sa však do 5 minút zobudí. Ak ho nechám spať na mne, tak si pospí aj 1 a 2,5 hodiny.

Mne osobne to nevadí, aj keď by som prijala keby má aspoň jeden denný spánok v postieľke. Avšak neviem či je to dobre pre neho. Nočný spánok má v postieľke. Doteraz spával krásne budil sa len 3x na jedlo a spal ďalej, no posledné 2 noci sa budí častejšie a nejde mu dobre spať - ako keby mal taký plytší spánok. Potom sa budí aj každú hodinu, buď na jedlo alebo potrebuje douspat.

Môže to súvisieť s tým, že cez deň spí len na mne?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď si prejdete zopár príspevkov na mojom IG profile, uvidíte, že o tom často píšem. Bábätká sú kontaktné stvorenia a prirodzene hľadajú vašu náruč. Prvé mesiace sa pripútavajú prostredníctvom zmyslov. Preto sa u vás cíti v bezpečí a dokáže tak pospinkať dlhšie - tak bolo aj 9 mesiacov zvyknuté vo vašom brušku. Nie každé bábätko dokáže takto skoro spinkať dlhšie aj v postieľke. Jeho spánkový cyklus trvá teraz 20 minút, takže aj preto sa preloží hneď po preložení do postieľky.

Uvidíte, že sa to bude časom lepšiť. To, že dieťatko spinká na vás nie je dôvodom, prečo odmieta postieľku. Sú deti s temperamentom, ktoré dokážu spať v postieľke a sú deti, ktoré postieľku odmietajú. Je to však temperamentom a nie kvôli vám. Bábätko je stále viac vnímavejšie, a preto je prvý rok taký turbulentný. Ešte sa to veľakrát zmení.

Samozrejme nepoznám viac informácií o tom, ako to máte, takže toto je všeobecná odpoveď z tých informácií, ktoré mám.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo