8-mesačný synček každú noc 4x vstane s plačom. Čo mu môže byť a ako mu zlepšíme spánok?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

môj 8-mesačný synček každú noc aspoň 4x vstane s plačom. Niekedy pomôže mliečko, niekedy čajíček a inokedy ani jedno. Pred 2,5 týždňom začal sedieť a odvtedy to celé začalo. Zúbky mu ešte nevyšli.

Papá umelé mlieko, cez deň spí 4x po 15 - 20 minút. Občas aj hodinku, ale veľmi málo. Možno tak 2x do týždňa. Cez deň zaspáva na rukách. Chodí späť o 20:00 a vstáva o 5:00.

Čím to môže byť a ako zlepšíme jeho spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nočný spánok je komplexný problém a nedá sa na neho odpovedať na základe zopár vstupných údajov. Bábätko môže mať málo alebo veľa denného spánku alebo veľa/málo denných spánkov. Môže prechádzať separačnou úzkosťou či spánkovou regresiou, ktorá sa u Vás zrejme práve deje, keďže sa spánok pokazil ako sa začal učiť sedieť. Veľa trénujte to sedenie a všetko, čo sa práve učí.

Regresia trvá do cca 3 týždňov. To, že zaspáva na rukách je v poriadku, nemá to vplyv na nočné budenie.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo