2-ročné dieťa sa v noci budí kvôli mlieku. Ako postupovať?

Zodpovedané
2. okt 2024

Dobrý deň,

dcéra má 2 roky a ešte nikdy neprespala celú noc. Rok bola dojčená a dokrmovaná umelým mliekom. Keď sa v noci zobudila, napila sa a zaspala. Ibaže takto to ide do dnes, v noci sa zobudí cca 3x. Jediné, čo ju ukľudní, tak to je fľaša s mliekom.

Skúšali sme dať cumlík, mojkáčika, len prázdnu fľašu, hladkať, biely šum. Nič nepomáha. Párkrát sme teda skúsili fľašu nedať, keď sa v noci zobudila. Ona sa tak rozkričala až sa spotila a očervenela. Skúšali sme to viackrát, ale ona plače aj 30 minút a nechcem ju tak nechať.

Čo sa s tým dá robiť?

Ja už mám z toho stáleho budenia problémy, som podráždená a neviem sa koncentrovať. Pediater mi poradil nedať mlieko a vydržať to.

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste zaradiť nové asociácie a následne keď ich predstavíte, tak postupne uberajte každé 3 dni z množstva mliečka. Je to individuálny prípad, preto neexistuje všeobecný postup. Neviem vám preto poradiť takto, nakoľko by som musela mať viac informácií, aby bol postup efektívny.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo