Do akého veku je potrebné, aby dieťa spalo v jednej izbe s rodičmi?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

mám 6 mesačné dieťa.

Je vhodné, aby už takéto malé dieťa spalo samé v izbe?

Od cca štvrtého mesiaca v noci nepije a dokáže prespať celú noc. V izbe by bola vysielačka.

Do akého veku je potrebné, aby dieťa spalo v jednej izbe s rodičmi?

Spálňu máme malú, kde sa nám nezmestí postieľka. Zatiaľ ja spím a dieťaťom v jednej izbe a muž v druhej. Muž na mňa tlačí, aby sme spali "normálne", ale ja sa ešte bojím. Monitor dychu nemáme už cca mesiac.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa minimálne do 6 mesiacov zdieľať miestnosť s bábätkom. Ideálne je tak do roka, ale to je už na Vašom rozhodnutí.

Ak dieťa dáte mimo miestnosť, je fajn mať ešte aj monitor dychu.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo