Ako odučím dvojročného syna od spania v kočíku?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

mám dvojročného syna, ktorý sa stále pýta spať do kočíka. Málokedy zaspí pri mne v posteli.

Ako ho odučím od spania v kočíku?

Ako ho naučím spať vo vlastnej posteli?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť zahrnúť predspánkovú rutinu na denný spánok. Mala by to byť skrátená večerná predspánková rutina.

Rutina slúži na skľudnenie dieťaťa pred spánkom ako taký prechod z aktívnej časti pri hre do relaxačnej časti. Zároveň dieťa vie, čo bude nasledovať. Dvojročnému dieťaťu už viete veľa vysvetliť.

Môžete spolu uspať jeho hračku v posteli a čítať si knižku o rutine (dobrá je napríklad od Svojtku - Nechcem spinkať), kde je zobrazené dieťa ako spinká v postieľke. Zároveň neviem ako uspávate na večerný spánok, ale viete zahrnúť aj tieto prvky k dennému zaspávaniu. Veľakrát deti dobre akceptujú montessori posteľ - posteľ alebo matrac na zemi. Viac info nájdete u mňa na instagramovom profile. Mám tam ebook zdarma o prechode do vlastného spánkového prostredia.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo