Znamenajú moje výsledky z CT mozgu niečo vážne?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

dnes som bola na CT mozgu, kde bolo, okrem iného, uvedené aj: Jemné ATS pláty v karotickom sifóne, obojstranne a v oboch a. vertebralis.

V závere je napísané: Incip. ATS zmeny ciev. Bez prítomnosti extravazátu. Bez diferencovateľnych známok akútnej ischémie. Normálny CT obraz mozgu. Bez ottitídy.

Znamenajú tieto výsledky niečo vážne a bude si môj stav vyžadovať nejakú liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky neznamenajú nič vážne, v karotických cievach máte po stranách uložené tukové pláty.

Ak máte vysoké hodnoty cholesterolu a LDL cholesterolu a ste po 40-tke, tak je potrebné zvážiť liečbu dyslipidémie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková