Znamenajú bolesti v bruchu problém so žalúdkom?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

mám občasné pichnutie alebo niekedy aj štípanie v bruchu, a to buď na ľavej alebo pravej strane. Keď stlačím pravú stranu brucha pri boku, tak je pevnejšia a tvrdšia ako ľavá strana brucha. A niekedy to v bruchu zabolí tak, ako keby ma tam niekto kopol a dosť. To sa stáva možno raz za týždeň. Niekedy ani to nie, je to také nepravidelné.

Môže ísť o nejakú chorobu žalúdka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri prehmatávaní brucha je pravá strana pevnejšia, pretože sa tam nachádza pečeň. Na ľavej strane je žalúdok a ten má úplne inú štruktúru ako pečeň.

Bodavá bolesť na pravej strane brucha môže byť spôsobená žlčníkovými kameňmi.

Problémy so žalúdkom sa prejavia ako pálenie záhy, bolesť v oblasti žalúdka, nechutenstvo alebo nadúvanie.

Na presné určenie diagnózy je potrebné lekárske vyšetrenie, sonografické vyšetrenie brucha a krvné testy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková