Znamená nízky faktor VIII vážny problém?

Zodpovedané
13. dec 2019

Dobrý deň,

bol mi zistený nízky faktor VIII. Už viac ako 5 rokov mám problém s tlakom v hrudníku. Niekoľkokrát som bola na EKG, na internom, na gastre, u ortopéda, na RTG. Bolo to uzavreté ako výrastok na chrbtici.

Mohlo by to naznačovať nejaký vážny problém?

Aké potraviny sú nevhodné konzumovať, keď mám redšiu krv?

Ďakujem

Dobrý deň,

správa, ktorú ste mi odfotili nie je veľmi viditeľná, ale zo záveru hematológa sa dá usúdiť, že Vám nebola zistená závažná porucha zrážania krvi.

Z laboratórnych testov máte znížený VIII faktor, ostatné parametre boli v norme. Na základe týchto výsledkov sa dá usúdiť, že pravdepodobne nejde o závažnú poruchu.

Nízka hladina tohto faktora môže spôsobiť poruchu zrážania krvi. (Pozn. Nie som hematológ, ale všeobecný lekár).

Nízky faktor VIII môže spôsobiť von Willebrandovu poruchu, ktorá zatiaľ u Vás nebola vyšetrovaná. Avšak pravdepodobne bude.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková