Znamená nepríjemný pocit v ústach žalúdočný reflux?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

keď sa ráno zobudím, tak mám v ústach nepríjemný pocit ako keby nejaké žaludočné šťavy.

Môže to byť žaludočný reflux?

Kvôli práci jem raz alebo 2 razy dosť veľké porcie, čo som predtým nerobila a asi to postupne začalo.

Dalo by sa to zmeniť úpravou stravy?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, Vaše ťažkosti môžu byť spôsobené refluxom. Reflux sa vždy zhoršuje pri polohe v ľahu. Okrem refluxu môže ísť aj o nadmernú tvorbu kyseliny v žalúdku alebo infekciu, ktorú spôsobuje Helicobakter.

Je vhodné nasadiť si probiotiká a upraviť stravu. Ak sa stav nezlepší, tak následne by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková