Znamená hrčka na ruke karpálny tunel?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na pravej ruke sa mi spravila hrčka.

Môže to byť karpálny tunel?

Pracujem v kuchyni, čiže zdvíhanie ťažkého je dennodenné. Zápästie boli, v pokoji aj pri práci, taktiež mi tŕpne ruka.

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedená hrčka môže byť ganglióm, ktorý sa zvyčajne objaví pri preťažení napr. ruky.

Karpálny tunel Vám musí diagnostikovať neurológ na základe EMG vyšetrenia, preto by ste mali vyhľadať neurológa.

Pokiaľ máte bolesti, tak môžete užívať lieky proti bolesti a zápalu a ďalej Revitanerv alebo Milgammu. Ide o produkt s vitamínmi skupiny B, ktoré napomáhajú regenerácii nervov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková