Zistilo by sa podozrenie na svalové ochorenie z krvných testov?

Zodpovedané
18. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom krvných testov.

Zistilo by sa podozrenie na svalové ochorenie, napr. autoimunitné ochorenie z krvných testov?

Čítala som, že zvýšené pečeňové enzýmy AST, ALT, ÁLP môžu značiť poškodenie svalov a kostí.

Je to pravda?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie vždy sú pri svalovom ochorení zvýšené pečeňové testy. Dôležité je povedať o Vašich ťažkostiach Vášmu lekárovi, ktorý dá následne vyšetriť viac krvných parametrov ako len pečeňové testy.

Potom Vás odošle k špecialistovi, ak to bude potrebné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková