Za týždeň mi neprešli hnačky. Mám čakať, či ísť opäť k lekárovi?

Zodpovedané
8. júl 2019

Dobrý deň,

minulý týždeň som mala hnačky, aj viac ako 15 x denne, čistý hlien šiel zo mňa, všetky vyšetrenia odbery negatívne.

Teraz som po diéte a nabieham na normálnu stravu, moja stolica je momentálne v dobrej konzistencii s troškou hlienu. Ale mám ju asi 5-6x za deň, proste doobeda idem aj 3x.

Za týždeň mi neprešli hnačky. Mám čakať, či ísť opäť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bol výter z konečníka negatívny, tak s návštevou lekára by som ešte počkala.

Po viróze trvá nejaký čas tráviacemu traktu, pokiaľ sa zotaví, dôležité je užívanie probiotík aspoň dva týždne po viróze.

Pokiaľ sa neupraví stolica, tak by ste v strave mali vysadiť bielkoviny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková