Z krvného obrazu mi vyšli zvýšené erytrocyty. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
12. apr 2021

Dobrý deň,

z krvného obrazu mi vyšli zvýšené výsledky - Erytrocyty 4,81. Mávam závraty a bolesti hlavy a v noci mi tŕpnu prsty na rukách.

O aký problém ide?

Mám ísť na nejaké vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sú mierne zvýšené erytrocyty a ostatné parametre sú v norme, tak nemyslím si, že ide o závažný problém.

Môže to byť prejavom toho, že ste pili menej tekutín pred odberom. Vaše ťažkosti nesúvisia s touto hodnotou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková