Z čoho u mňa pramení bolesť podbruška a pocit nafúknutia?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý deň,

už týždeň pociťujem bolesť v podbrušku s pocitom nafúknutia. Je to veľmi nepríjemné. Nie je to vyslovene taká bolesť, že by som nevedela fungovať. Hmatom cítim bolesť pod pupkom v oblasti močového mechúra alebo maternice. Je to skôr taký diskomfort. Myslela som, že by to mohla byť ovulácia, ale beriem HAK a bolí ma to už dosť dlho. Toto isté som mala minulý mesiac pár dní, prešlo to.

Môže to byť gynekologický problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

najprv je vhodné vyšetriť moč. Pokiaľ bude nález moču v poriadku, tak doplniť gynekologickú kontrolu.

Ak by sa pocity nafúknutia najmä po jedle objavovali častejšie, tak je potrebné zvážiť vyšetrenie stolice na Helicobakter pylori.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková