Z čoho sa mi vytvorila v ústach vyrážka?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

takýto nález mám v ústach už asi mesiac. Trošku ma pobolievalo hrdlo a potom to ustúpilo, ale neskôr som si ústa popálila horúcim jedlom a objavilo sa to znovu. Nebolí ma to. Je to mäkké, špičku to má bielu, ale netečie z toho nič. Som v 34. týždni tehotenstva a k lekárovi veľmi nechcem ísť, aby som nesedela medzi chorými v čakárni.

Môže to mať súvis s tehotenstvom prípadne s oslabenou imunitou?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

akúste si vyplachovať ústnu dutinu roztokom Corsodyl, užívať B-komplex forte a vitamín C.

Ak by nedošlo k zlepšeniu, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková