Z čoho sa mi vytvoril hustý biely povlak na koreni jazyka?

Zodpovedané
23. okt 2022

Dobrý deň,

vzadu na koreni jazyka sa mi začal robiť hustý biely povlak. Páli ma vtedy, keď zjem pečivo alebo sladké. Nejde úplne zotrieť. Keď aj nejaký kúsok áno, tak mi začne krvácať jazyk. Už mi z toho začalo sčervenievať aj hrdlo. Všeobecný lekár mi nevie poradiť.

O čo sa môže jednať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyskúšajte probiotiká, ktoré sú určené na cmúľanie. Okrem toho je vhodné užívať B-komplex a vyplachovať si ústnu dutinu Corsodylom. Povlak nasilu nezotierajte.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková