Z čoho sa mi tvoria opakujúce sa vyrážky po celom tele?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

už 2 mesiace sa každý deň vyhádžem. Sú to malé vyrážky, niektoré vyzerajú ako pupenček, iné sú ploché. Mám ich na miestach, kde sa potím, no niekedy sa vyhádžem úplne všade. Raz mi museli pichať aj hydrokortizón, mala som ich aj na ústach. Hrdlo a ústna dutina mi neopúchajú.

Sú veľmi svrbivé, užívam Omarit. Najhoršie je to na krku a hrudi, no stalo sa, že som mala tieto vyrážky všade (pripájam fotografie).

Čo to podľa vás môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa výsyp na tele objavuje kedykoľvek a po hydrokortizóne sa nález upraví, tak najskôr pôjde o nejaký druh alergickej reakcie.

Cestou dermatológa a alergológa by sa malo pátrať po príčinách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková