Z čoho sa mi robí žihľavka?

Zodpovedané
21. nov 2021

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami som prvýkrát v živote dostala žihľavku. Spravia sa mi pupence, ktoré strašne svrbia a potom zmiznú. A stále dokola.

Môžem to mať z tetovania čiernou farbou, ktoré mám mesiac?

Tetovanie mám na chrbte a je krásne zahojené. Žihľavka sa mi robí na rukách. Beriem Zodac, no nepomáha. Neškriabem si to, fľaky sa mi stále robia.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

žihľavka sa môže objaviť napr. pri alergickej reakcii. Často sa však príčina nenájde a ide o tzv. idiopatickú žihľavku. Dôležité je pátrať po príčinách, preto je potrebné tento zdravotný problém riešiť s dermatológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková