Z čoho sa mi robí žihľavka?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám žihľavku, nie som alergik. Pupenece sa objavujú len na nohách a rukách.
Cez deň nemám nič, len ma svrbí pokožka, hlavne nohy a večer keď spím objaví žihľavka.

Je to z jedla?

Posledný mesiac som jedla viac sladkého ako obvykle.

Ďakujem

Dobrý deň,

žihľavka sa môže prejaviť pri rôznych alergiách, pri rôznych systémových ochoreniach, ale v mnohých prípadoch je žihľavka idiopatická. Teda nedá sa určiť príčina.

Preto za účelom nájdenia príčiny je vhodné doplniť dermatologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková