Z čoho môžem mať zväčšenú žilu na krku?

Zodpovedané
29. okt 2019

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, že z čoho môžem mať ako keby zväčšenú žilu alebo opuch na krku. Na dotyk je tá žila tvrdá. Niekedy ma to miesto bolí. Tú žilu je vidno aj keď v pokoji sedím. Keď mi to miesto opuchlo, tak ma to dosť bolelo. Mám to opuchnuté už asi 1,5 roka.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

žily sú zväčšené vtedy, ak je prítomná trombóza alebo je v nich zápal.

Ide o ochorenia, ktoré sú akútne a netrvajú zvyčajne 1,5 roka ako udávate.

Niektorí ľudia, najmä štíhli, majú žily tesne pod kožou, sú vypuklé, a preto je normálne, ak sú viditeľné a po fyzickej námahe sú ešte výraznejšie. Je to spôsobené zvýšeným prekrvením.

Sonografickým vyšetrením krku sa dajú vyšetriť tieto cievy, preto ak si chcete byť istí, že je všetko v poriadku, tak je vhodné konzultovať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková