Z čoho môžem mať tlak na pravom spánku?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

posledný cca týždeň ma trápi zvláštny tlak/ťahanie na pravom spánku. Okrem toho tlaku ma netrápi nič iné, hlava sa mi netočí/nebolí ma. Len proste ten nepríjemný tlak. Nie je to nič nejak hrozne silné, viem s tým fungovať. Je to však nepríjemné a otravné. Cítim to v podstate celé dni. Niekedy to na pár minút odíde, ale stále sa to ukáže znova.

K neurológovi som dostal termín až na 16.11. Som 3 mesiace po úplnom odstránení štítnej žľazy. Aktuálne užívam Euthyrox 112 mg, ktorý mi bol pred mesiacom po rádiojódovej liečbe zvýšený z 88 mg. Pobolieva ma trochu krčná chrbtica, ale na MR chrbtice som bol cca pred polrokom a tam sa neukázalo absolútne nič. Na MRku mozgu som bol cca pred rokom (vtedy kvôli závratom), to bolo tiež bezproblémové.

Z čoho by mohol byť ten tlak na spánku?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

jednostranná bolesť hlavy môže súvisieť s migrénou, na ktorú zvyčajne zaberú lieky proti bolesti. V zriedkavých prípadoch môže ísť o zápal spánkovej tepny.

Odporučila by som Vám absolvovať neurologické vyšetrenie. Dovtedy môžete užívať Quarelin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková