Z čoho mi môže tiecť krv z nosa?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

často mi tečie krv z nosa. Bola som aj hospitalizovaná a nič mi na to nepodávali. Mala som aj vysoký krvný tlak a liečim sa.

Z čoho mi môže tiecť krv z nosa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri vysokom krvnom tlaku je často sprievodným prejavom krvácanie z nosa, kedy dochádza k prasknutiu cievok. Po úprave krvného tlaku by už nemalo dôjsť ku krvácaniu.

Ďalšou príčinou krvácania z nosa môže byť oslabenie cievok v nose, ktoré si krehké a pri minimálne podráždení dochádza ku krvácaniu.

Ak by sa krvácanie z nosa opakovalo, tak by ste mali navštíviť ORL lekára. Na spevnenie steny ciev v nose sa odporúča užívať Ascorutin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková