Z čoho mám dlhodobú bolesť hlavy?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

už od januára ma bolieva hlava. Začalo to, keď som bola v čase korony doma s deťmi a bolo toho veľa. Cítila som hrozný strach a stres. Koronu sme nemali.

Podstúpila som rôzne vyšetrenia: očné, MR krčnej chrbtice i mozgu, CT mozgu , EEG vyšetrenie. Nič nebolo zistené. Vraj to mám zo stresu.

Ako je možné, že ma môže hlava takto dlho bolieť?

Nie je to denne. Nikdy som bolesť hlavy nemávala a teraz je to minimálne dvakrát do týždňa. Nedá sa to vydržať. Bolesť je vo vrchnej prednej časti hlavy.

Robili mi vyšetrenia aj na boreliózu - negatívne, HIT - negatívne. Dlhodobo pociťujem stres a aj bolesť krčnej chrbtice. Krv som mala v januári ešte v poriadku.

Je možné naozaj, že mi pomôžu iba lieky od psychiatra?

Chcem sa tomu vyhnúť.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bolo MR krčnej chrbtice v poriadku a ak Vás bolí krčná chrbtica, tak problém môže byť v stuhnutých svaloch. Preto je vhodné navštíviť fyzioterapeuta. Niektorým pacientom pomôže pri uvedených ťažkostiach návšteva ambulancie chronickej bolesti, kedy sa niekedy bolestivé miesta opichajú lokálne anestetikom. To spôsobí úľavu.

Avšak všetko závisí od presných výsledkov vyšetrení a fyzikálneho vyšetrenia, preto by som Vám odporučila navštíviť algeziológa. A ak Vám nepomôže, tak pravdepodobne bude potrebné nasadiť liečbu od psychiatra.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková