Z čoho mám červené vyrážky po tele?

Zodpovedané
1. nov 2021

Dobrý deň,

pred šiestimi dňami sa mi na bruchu urobili jemné červené bodky. Postupne sa mi to rozšírilo po chrbte, hrudníku, stehnách a vnútrajšku rúk. Vyrážky sú nesvrbivé, každým dňom sú výraznejšie. Alergiu som nikdy nemala, žiadne akné a ani žiadne kožné problémy. Začala som však po niekoľkých rokoch jesť liek Tardyferon-Fol, ktorý som aj pred pár dňami vysadila.

Môže to byť zapríčinené užitím tohto lieku?

Čo by to mohlo byť a ako sa liečiť?

Užívam Zodac, natieram sa Bepanthenom a nepomáha.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v užívaní Zodacu treba pokračovať. Ak by išlo o alergiu, tak pri vysadení Tatdyferonu a užívaní Zodacu by malo nastať k ústupu výsevu. Avšak niekedy je potrebné do liečby pridať kortikoidy.

Ak sa nález nezlepší, tak by ste mali čo najskôr navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková