Z čoho mám bolesť uší a pískanie?

Zodpovedané
31. dec 2021

Dobrý deň,

už niekoľko dni pociťujem citlivosť na niektoré zvuky. Zvyčajne o niečo hlasnejšie ako napr. bežné rozprávanie. Pri zaspávaní alebo v tichu počujem mierne pískanie, šumenie niekde vzadu v hlave možno aj v ušiach uchu.

Mal som stresujúce obdobie a cítil som napätie v oblasti krku a vzadu ako je lebka a krk. Na ORL mi nikto neberie telefón. Mám aj problémy s čeľustou spodnou. Mám spodný predkus a zle urobenú plombu (vysokú).

Môže to spolu súvisieť?

Som citlivý na niektoré zvuky. Bol som u obvodného a ten povedal, že uši sú v poriadku. Predpísal mi Magne B6. Začala ma aj častejšie bolieť hlava.

Môže to byt zo stresu alebo niečo horšie?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite by ste mali byť vyšetrený na ORL, pretože treba pátrať po príčine. Nemyslím si, že šumenie v ušiach súvisí so zle urobenou plombou.

Ak bude ORL nález v poriadku, tak je potrebné doplniť neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková