Z čoho mám bolesť na koreni jazyka?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

už dlhodobejšie mám citlivý jazyk a pocit niečoho v hrdle. Pred mesiacom som bola na sone štítnej žľazy, dávnejšie aj na sone krku. Návštevu u krčného som tiež absolvovala niekoľkokrát. Lekár sa však vyjadril, že na koreni jazyka nič zvláštne nevidí a ten pocit niečoho bude pravdepodobne z chrbtice, keďže mám problémy aj s ňou.

S manželom a deťmi máme za sebou dlhšie chorobné obdobie. Obidve deti boli v novembri na striedačku v nemocnici a manžel bol tiež chorý. Ja som neochorela, ale posledné 2 - 3 týždne sa mi vrátila bolesť jazyka na koreni a mám to aj začervenané. Myslela som, že to môže byť slinná žľaza. Zubný chirurg mi povedal, že je to preto, lebo ešte nemám zuby na celej pravej strane a vzniká svalová bolesť. Bolí má často celá sánka, ucho a aj uzliny mám akési citlivejšie a väčšie na tej strane.

Z čoho mám bolesť na koreni jazyka?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je ORL a zubné vyšetrenie negatívne, tak bolesti môže spôsobiť aj poškodenie nervu, ktorý inervuje jazyk.

Skúste aspoň mesiac užívať Milgammu N 3x denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková