Z čoho mám bolesť chrbta v strede medzi lopatkami?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám skoliózu a problémy s chrbticou. Už 4. deň každé ráno po zobudení ma strašne bolí stred medzi lopatkami. Je to vyžarujúca bolesť dopredu. Neviem či ide o pľúca alebo hruď. Vrazí mi to tam a trvá to 1 minútu. Potom celý deň nič, len tá chrbtica bolí. Mám to len po zobudení.

Čo to môže byť?

Môže to byť aj chrbtice, keď mám blokádu?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o problém s chrbticou, teda nejakú blokádu alebo stuhnutý sval.

Preto sú pre Vás vhodné lieky proti bolesti ako napr. Flector, Aulin, Veral a lieky na uvoľnenie svalov, napr. Dorsiflex. Ide o lieky na lekársky predpis.

Ďalej je dôležité vyhľadať fyzioterapeuta a začať cvičiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková