Z čoho ma môžu už 8 rokov svrbieť oči a viečka?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s problémom, ktorý ma trápi od pôrodu, čo je už 8 rokov. Svrbia ma oči a horné aj dolné viečka.

Som alergik. Ťažšie to je v lete, ale trápi ma to aj teraz v zime. Očná lekárka mi dala len zvlhčujúce kvapky, skúšala som aj kvapky na alergiu a krémy. Môj problém to nerieši. Pretieram si oči celý deň a som z toho nervózna, sťažuje mi to aj prácu s PC a šoférovanie. Užívam Gefemin, lebo som v predčasnej menopauze, mám 36 rokov. Okrem toho ma trápi aj neurogénna tetánia. Premýšľam, či by to nemohlo byť z pečene alebo potravinová intolerancia. S mliekom zatiaľ problém nemám. Niekedy ma svrbia aj iné časti tela. Testy krvi mi vyšli vždy dobre, až na zvýšené pečeňové hodnoty, keď som užívala hormonálnu substitučnú liečbu.

Z čoho ma môžu svrbieť oči a viečka?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o potravinovú alergiu. Skúste sa poradiť s dermatológom. Môže ísť o ekzém a dermatológ Vám najlepšie poradí, aký produkt máte vyskúšať. Koža v okolí očí je veľmi citlivá.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková