Vysvetlíte mi výsledok z MRI mozgu?

Zodpovedané
23. mar 2021

Dobrý deň,

absolvovala som MRI mozgu.

Vysvetlíte mi prosím výsledok?

MR mozog + MRA:
t2_flair_spc_sag, t2_blade_tra, t1_se_tra, ep2d_diff, ep2d_diff, TOF_3D_multi-slab,
TOF_3D_multi-slab, TOF_3D_multi-slab, TOF_3D_multi-slab, t2_swi3d_tra, t2_swi3d_tra, nativ
Infratentoriálne ložiskové zmeny intra- extraaxiálne neprítomné, IV. komora v strednej rovine, SA
priestory formované.
Supratentoriálne ložiskové zmeny intra- extraaxiálne neprítomné, akútna ischémia / hemorágia
neprítomná, stredové štruktúry bez presunu, komory zachovalej šírky, tvaru, bez deformácie, BG
bilat. bez abnormalít, akútnu ischémiu / hemorágiu nesledujem. Zachovalé R. Virchowove
priestory, SA priestory. PND bilat. pneumatizované, toky v durálnych sinusoch sú zachovalé.
MRA v art. fáze - zachovalý tok, šírka lumenu AV bilat. AB ACP bilat. ACComP bilat. AICA PICA
bilat., supraclinoidálne ACI bilat. ACA ACM bilat. ACComA. Cievna malformácia neprítomná.
Záver:
fyziologický nález supra / infratentoriálne, MRA - fyziologický nález.

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš mozog je v poriadku. Nie sú tam žiadne patologické procesy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková