Vysvetlíte mi výsledok z CT mozgu?

Zodpovedané
6. feb 2020

Dobrý deň,

bola som na CT vyšetrení mozgu.

Záver je, že venózne síny sú s homogénnym enhancementom bez výpadkov. Výnimkou je transversus - vľavo, kde sú v ditálnej polovici cca 4 hypodenzne ovoidné útvary s priemerom 1.3-3.2 mm.

Čo to znamená?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

venózne sínusy patria k žilovému systému, ich úlohou je odvádzanie krvi z mozgu.

Venózne sínusy sú ako keby spleť drobných žíl, v jednom takomto sínuse sú prítomné drobné útvary, môže ísť a drobné krvné zrazeniny.

Nemalo by ísť o závažný problém, podrobnejšie informácie Vám podá Váš lekár, ktorý Vás odoslal na vyšetrenie, pretože pozná Vašu anamnézu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková