Vysvetlíte mi výsledky zo sona štítnej žľazy?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich problémov. Menzes už nemám a mám osteoporózu. Pribrala som a nedarí sa mu schudnúť. Bola som na sono štítnej žľazy.

Vysvetlíte mi prosím výsledky z lekárskej správy?

Pravý lalok veľ.15x19x43mm,ľavý lalok17x17 x46mm, štruktúra žľazy difúzne hrubšia, parenchým echogenejší, bez presvedčivých ložiskových zmien, bez cýst a uzlov, v CFM žľaza difúzne vyššej vaskularizácie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

štítna žľaza je normálnej veľkosti, nie je teda zväčšená. Je iba viac zásobená krvou (zvýšená vaskularizácia).

Nemyslím si na základe sonografického vyšetrenia, že štítna žľaza bude vo Vašom prípade zodpovedná za priberanie, pokiaľ sú hormóny štítnej žľazy v norme.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková