Vysvetlíte mi výsledky z vyšetrenia krčnej chrbtice?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie mojej diagnózy.

Napriamená krivka cervikálnej lordózy s blokovým postavením. Incip. chondróza.
V segmentoch C4-C6 naznačený bulging do 1 mm s kontaktom na durálny vak, bez útlaku miechu, bez kompresívnej myelopatie, bez stenózy laterálnych recesov, bez tlaku na odstupujúce korene.

O aký problém ide?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bulging disku znamená vyklenutie medzistavcovej platničky, u Vás je to na úrovni 4. až 6. stavca iba do 1 mm, toto vysunutie netlačí na miechu, preto nejde o závažný zdravotný problém.

Ak máte problémy s krčnou chrbticou, tak vo Vašom prípade je dôležité správne cvičenie, ktoré je zamerané na posilnenie svalov chrbta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková