Vysvetlite mi výsledky z magnetickej rezonancie mozgu?

Zodpovedané
25. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o vysvetlenie nálezu z magnetickej rezonancie mozgu.

Supratentoriálne intraaxiálne F-P bilat.zobrazenych niekoľko drobnýchT2w/FLAIR sekv.hyperSi lézií v praventrikulárnej bielej hmote veľkosti 8 - 10 mm, ako i splývajúce lemy periventrikulárne šírky do 5 - 6 mm, v celom rozsahu bez reštrikcie difúzie, bez postkontrastneho enhancementu. Subarachnoidálne priestory symetricke.komorový sysrémpriestornejší, v urovni III.MK šírky 10 mm, v strednom postavení. Hypotalamo-hypofyzarne bpn.
Na doplnených sekv.cielených na pyramídy symetrický nález v oblasti n.VIII, ako aj ostatných hlavových nervov, bez detekcie patol.zmien.
Štruktury vnutorneho ucha symetricky znázornené, mastoidy vzdušné. PND -tekutinou vyplnený ľavý maxillárny sínus, inak vzdušné bilat.
Záver:
Niekoľko nešpecifických lézií BH supratentoriálne bilat., v.s.chronickej mikrovaskulárnej genézy (Fazekas 1), bez akutnych zmien. Bez patol.nálezu v oblasti zadnej jamy, bez detekcie TU zmien, či neurovaskularnej kolízie. MT znamky maxillárnej sinusitídy vľavo.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie som rádiológ, ale z pohľadu všeobecného lekára môžem povedať, že z popisu sa dá usúdiť, že nemáte nádor na mozgu.

V ľavej čeľustnej dutine je prítomný zápal a na mozgu sú prítomné drobné lézie, ktoré vznikli pravdepodobne z nedostatočného prekrvenia tých najmenších cievok v mozgu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková