Vysvetlíte mi výsledky z CT vyšetrenia?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

nepočujem na ľavé ucho. Bola som na CT vyšetrenie a dnes mi prišli výsledky.

Vysvetlíte mi moju diagnózu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na základe CT popisu v ľavom uchu nie je viditeľná kostička - strmienok.

Na to, aby sme dokázali počuť, tak potrebujeme, aby sluchový aparát od vonkajšieho zvukovodu až po centrum sluchu v mozgu fungoval správne, bez akejkoľvek poruchy.

Vo Vašom prípade sa javí, že jedna z kostičiek strmienok, nie je v poriadku. Všetky tri sluchové kostičky sú potrebné na prenos zvuku zo stredného ucha na vnútorné ucho. K tomu Vo Vašom prípade nedochádza, pretože je porušená funkcia strmienka.

K liečbe by sa mal vyjadriť Váš ORL lekár.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková