Vysvetlíte mi výsledky z CT brucha?

Zodpovedané
30. sep 2020

Dobrý deň

prosím o vysvetlenie výsledkov CT brucha.

CT - Brucho, zameranie na nadobličky
Ax. špirála natívne a bifázicky pokontrastne venózna a oneskorená fáza po 60 s a 15 min., SW 0,6 mm, spiral pitch factor 1,25,
MPR 2/2 mm cor, tra.
Bilaterálne nadobličky primeranej veľkosti, s adekvátnou šírkou ramienok, bez ložiskových zmien.
Hepar difúzne steatotickej štruktúry, kraniokaudálne má veľkosť 18 cm. Žlčník v lumene viacpočetné konkrementy do cca 10 mm, stena nezhrubnutá.
IH žlčovody nedilatované.
Pankreas bez jednoznačnej expanzie.
Sllezina 10 cm, bez ložiskovej lézie.
Zachytene paraortálne LU , najv. oválneho tvaru s priemerom cca 16 mm.
Záver:
Hepatomegália, steatóza heparu, viacpočetná cholecystolithiasa.
Paraaortálne LU do cca 16 mm.

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe popisu z CT nálezu máte zväčšenú pečeň, ktorá je obalená tukom. V žlčníku máte žlčníkové kamene, lymfatické uzliny v okolí brušnej aorty sú veľkosti 16 mm.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková