Vysvetlíte mi prosím výsledky z vyšetrenia?

Zodpovedané
30. mar 2021

Dobrý deň,

poprosím Vás o vysvetlenie nálezu.

T2 SAG, T1 SAG, T2 STIRM SAG, T2 TRA v úseku C2-7
V SAG sekv. zobrazený rozsah CK prechod-Th2. Miecha v celom zobrazenom rozsahu normálnej veľkosť a tvaru, v úrovni
tela C4 cca 7x14 mm, primeranej homogénnej štruktúry, bez patolog. Si zmien. Skelet - výška tel stavcov zachovaná,
štruktúra homogénna, bez ložiskových zmien, výraznejšie impresie dolných krycích plôch stavcov C2-6 na
degeneravnom podklade. IV disky C3-7 ľahko chondrotcky zmenené. Spinálny kanál primárne nestenotcký (MS
14 mm), sekundárne ľahko stenotzovaný pri nižšie popísanej diskopati a napriamenej C-lordóze.
V segm. C3/4 dorzálna protrúzia do 3 mm, len s ľahkou deformáciou durálneho vaku, bez kontaktu miechy, bez
výraznejšej deformácie later. recesov. Pri incip. unkusartróze diskrétna deformácia neuroforamin, bez presvedčivej
kompesie vystupujúcich koreňov.
V segm. C5/6 dorzálna protrúzia do 2-3mm, len s ľahkou deformáciou durálneho vaku, bez kontaktu miechy, bez
výraznejšej deformácie later. recesov. Pri unkusartróze diskrétna deformácia neuroforamin bilat., len so sporným
kontaktom C6 bilat.
V úrovni C2/3 a C6-Th1 len minimálne degeneravne zmeny do 1 mm - lemy spondylózy a unkusartrózy, bez výraznejšej
stenotzácie lat. recesov i neuroforamín. Bez kompresie miechy, či koreňových štruktúr.
Záver:
Nevýrazná plošná diskopata C2-Th1 pri incip. degenerácii diskov - najvýraznejší nález v sgm C3/4 a C5/6, avšak bez
kompresie miechy, či koreňových štruktúr. Bez detekcie kompresívnej myelopate.
Incip. chondróza C3-7. Napriamená C lordóza.

Ide o nejaký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu nejde o závažný problém.

Medzistavcové platničky na krčnej chrbtici sú poškodené, ale nespôsobujú útlak na okolité nervy. Ak máte problémy s krčnou chrbticou, tak pomôže Vám rehabilitácia a následne cvičenie doma.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková