Vysvetlíte mi prosím výsledky z vyšetrenia?

Zodpovedané
15. feb 2020

Dobrý deň,

prosím o vysvetlenie výsledkov z vyšetrenia.

MRA intrakrania - ateriálna fáza
Hypoplazia P1 úseku ACP 1.dx a plnenie P2 cestou ACoP 1.dx. Hypoplazia A1 úseku ACA 1.dx a plnenie A2 1.dx cestou ACoA. Mierna hypoplazia ACoP 1.sin. AV 1.dx nie je jednoznačne diferencovatelna v nativnom MR obraze v zobrazenom rozsahu /vs. výrazná hypoplazia AV 1.dx. ukončená ako PICA 1.dx. / V ostatnom rozsahu Willisovho aterialneho okruhu mozgu a jeho hlavných vetvach bez dif.stenookluzivnych zmien, bez AV mal formácii, primeraný signál intraluminálne.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu z MR Ag vyšetrenia máte viacero ciev v mozgu nedostatočne vyvinuté, pravdepodobne to bude od narodenia.

Krv, ktorá štandardne prúdi v týchto cievach, si vo Vašom prípade našla rôznymi cievnymi spojkami inú cestu, aby bol zabezpečený dostatočný prívod krvi pre mozog.

Bližšie informácie Vám dá lekár, ktorý Vás odosielal na uvedené vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková