Vysvetlíte mi prosím nález z CT?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobrý deň,

bola som na CT vyšetreni brucha a výsledky sú negatívne. Je tam niečo napísane čomu nerozumiem a ani angiológ mi nevedel povedať, že čo to znamená.

Je tam napísané Patol.tekutinové kolekcie v DB nepozorovať. Bez patol.LAP aktivity. Skelet bez lytických zmien. Drobný ostrovček kompakty v pravostrannej hlavici femuru (4 mm) a v prednom pilieri acetabula vľavo (7.5 mm).

Vysvetlíte mi prosím nález z CT?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na základe výsledku z CT vyšetrenia sa dá usúdiť, že v bruchu sa nenachádza žiadna tekutina. Lymfatické uzliny sú v poriadku, takisto ako aj stavce.

Na hlavici pravej stehennej kosti a takisto aj v pravej kĺbovej jamke sú popísané drobné ostrovčeky. Nie je to bližšie definované, preto sa ani Váš angiológ k tomu nevedel vyjadriť.

Najvhodnejšie by bolo, aby CT nález videl ortopéd a sám posúdil uvedené zmeny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková